U15: Левски ще зимува на върха с 12 точки аванс, Берое победи ЦСКА (обзор, видео)

02/12/2019 10:15

Завърши първият дял на първенството в Елитната група до 15 години.

Левски ще зимува на върха, след като записа рекордните за този шампионат 15 поредни победи. В неделя "сините" се наложиха над Национал с 3:0. Тимът, воден от Петър Карачоров, има 12 точки преднина пред втория Ботев (Пловдив).

"Канарчетата" разбиха с 15:0 Асти и изместиха ЦСКА от второто място, след като "червените" загубиха визитата си на Берое с 1:2.

Лудогорец се наложи с 4:0 при гостуването си на Добруджа.

Във Варна Септември победи с минимален резултат домакините от Черно море.

Славия надигра Витоша 13 с 2:0.

В последния мач от кръга Етър спечели гостуването на Черноморец.

Вижте най-интересното от срещите.

---

Левски – Национал 3:0 (1:0)

Симеон Василев даде преднина на Левски през първото полувреме.

След почивката Петко Панайотов удвои с удар от границата на наказателното поле, а Любомир Тодоров оформи крайния резултат.

Вижте видео репортаж от мача.

---

Черно море – Септември 0:1 (0:1)

Гостите поведоха в резултата в 30-ата минута. Точен беше Кристиян Бойчев.

"Моряците", които бяха водени от шефа на ДЮШ на варненци Калоян Георгиев, заради наказание на наставника Станислав Стоянов, имаха своите възможности, но ги пропуснаха. Най-чистата ситуация бе на Кристиян Евдокиев, който не успя да отбележи на празна врата.

---

Славия - Витоша 13 2:0 (1:0)

Славия поведе през първото полувреме с гол на Роберто Райчев. "Белите" направиха много пропуски, както преди почивката, така и през второто полувреме. Райчев, Самуил Стойнев, Борислав Маринов, Михаил Михов, Евгени Георгиев не се възползваха от създадените положения.

През второто полувреме Витоша 13 можеше да изравни, като след далечен удар топката срещна гредата.

Две минути преди края Денис Найденов отбеляза втория гол за Славия.

---

Берое – ЦСКА 2:1 (2:0)

Берое отбеляза двете попадения през първата част. Сали Садъков откри резултата в 13-ата минута с чудесен удар от дъгата, а десет минути след това Васил Василев покачи на 2:0.  През втората част Берое продължи създава чисти положения.

За "червените" точен беше Браян Стефков в 58-ата минута. Отлични възможности за втори гол  за ЦСКА пропуснаха Георги Димитров, Кристиан Георгиев и Кристиан Грозданов.

---

Добруджа 1919 (Добрич) – Лудогорец 0:4 (0:2)

Лудогорец вкара по два гола в двете полувремена. С две попадения за разградчани се отличи Георги Караиванов.

Петър Кирев и Васил Тошев се разписаха по веднъж за успеха.

---

Ботев (Пловдив) - Асти (Хасково) 15:0

Ботев се възползва по най-добрия начин от загубата на ЦСКА и измести "червените" от второто място.

Пет попадения заби Андрей Цой, хеттрик на сметката си записа Мартин Драганов.

По два гола вкараха Стилян Стойчев и Мартин Пенчов, а по едно попадение реализираха Габриел Златанов и Георги Кущинаров.

---

Черноморец 1919 (Бургас) – Етър 1:3 (0:2)

Етър имаше аванс от два гола на почивката, а малко след началото на втората част отбеляза трети. В 15-ата минута след пряк свободен удар за гостите, вратарят на Черноморец изби, а Атанас Атанасов направи добавка и даде преднина на Етър. Десет минути по-късно Николай Николов с далечен удар от около 20 метра удвои аванса на "болярите".

Радостиян Димитров вкара третия гол за Етър, след като се озова сам срещу стража на домакините и не сгреши.

Янислав Янев от състава на бургазлии бе изгонен при 0:3. С човек по-малко Черноморец върна един гол. Божидар Митев се разписа от дузпа. Домакините  имаха много добри възможности, но Никола Атанасов направи пропуск сам срещу вратаря, удари и две греди.