Локомотив (Пловдив) с победа и равен в Елитните групи

30/11/2019 18:05

Победа и равен записаха юнишите на Локомотив (Пловдив) в мачовете от 15-и кръг в Елитните групи U17 и U15. При юношите младша възраст, набор 2003 "черно-белите" победиха Левски-Раковски с 3:2, а при децата, набор 2005, мачът със Спартак 1919 (Плевен) завърши 1:1. Срещите се играха в Пловдив.

В Елитната U17 домакините създадоха много опасности пред вратата на Левски-Раковски през първите 45 минути. В 11-ата минута Антон Коспартов откри за 1:0. В 25-ата минута гостите изравниха за 1:1. Само четири минути по-късно Локомотив си върна преднината. Видол Сейменски засече с глава центриране от фаул и направи 2:1.

В 57-ата минута Антон Коспартов с втория си гол в мача вкара за 3:1 – той се разписа след индивидуална акция. Четвърт час преди края гостите се върнаха в мача и намалиха на 3:2. В заключителните минути на двубоя Иван Арамазов от Локомотив бе изгонен с директен червен картон заради нарушение.

В Елитната U15 през първата част голове не паднаха и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0. Добри възможности през първите 35 минути за Локомотив се откриха пред Атанас Янков и Даниел Маджаров.

В средата на втората част възпитаниците на Апостол Костадинов поведоха за 1:0. Защитник на плевенчани изчисти топката в Кристиан Орманов, който овладя кълбото и от близка дистанция наказа гостите. В последната минута на редовното време Спартак 191 стигна до равенството. Петър Стефанов от гостите засече подаване отляво, топката се отклони в тялото на защитника на Локомотив Христо Цветков и влетя в мрежата за крайното 1:1.

Източник: lokomotivpd.com