WINBET ЗАЛОЗИ ОТ 7SPORT

Национал спечели Купата на БФС при децата (2008)

18/05/2022 19:45

Национал U14 спечели Купата на БФС при децата, родени през 2008 година. На финала, който се игра днес на стадион "Ивайло" във Велико Търново, момчетата на Владимир Лилов и Станислав Катранков се наложиха над Лудогорец с 3:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 0:0.

Преди почивката имаше по една добра атака пред двете врати, а почти по същия сценарий се разви и второто полувреме. Така  се стигна до изпълнение на дузпи, където столичани бяха по-точни.

При 11-метровите удари за Национал отбелязаха Кристиян Горянов, Стефан Крумов и Дилян Шишманов, а вратарят на столичани Алекс Василев спаси две дузпи на съперника.

Турнирите за Купата на БФС се провеждат в междинните възрасти при юношите. А за родените през 2008 година това реално е и първото национално състезание, в което взимат участие.

Победата на Национал е напълно заслужена, тъй като техният отбор доминираше тотално срещу всички противници, с които се срещна до тук и не допусна нито една загуба.

На полуфиналите Лудогорец отстрани Левски, а Национал се справи с Черноморец (Бургас).