WINBET ЗАЛОЗИ ОТ 7SPORT

Виктория Радева с добро представяне в Прага

19/06/2022 23:15

Виктория Радева раздели 2/3 място с 6 т., но по допълнителни показатели остана трета на силния международен турнир по шахмат в Прага, който се проведе от 10 до 17 юни.

В Опън турнира взеха участия 306 шахматисти от 45 държави като от тях по 19 гросмайстори и международни майстора за мъже и 4 гросмайсторки и международни майсторки – жени.

В стартовия списък състезателката на СКШ Марица бе номер 70 по ЕЛО, но в крайното класиране завърши на 30 място с 4 победи, 4 ремита и 1 загуба. Победител при жените е полякинята Мария Малицка с 6,5 т., а втора е бразилката Кати Либрелато с 6 т. Победител в крайното класиране е  руснакът Александър Мотилев с 8 т., втори е латвиецът Титас Стремавитиус със  7 т., а трети е полякът Антони Козак също със 7 т.

Паралелно с Опън турнира се проведоха още няколко надпревари - MastersChallengers  и Futures  с по 10 поканени елитни шахматисти, както и 3 детско-юношески турнира, турнир по рапид и турнир по блиц. Веднага след турнира Вики замина за Теплице, където ще участва в Теплице Опън от 18 до 26 юни.